Městská knihovna Jablonné nad Orlicí
Naposledy aktualizováno: 18.01.2018 14:56:58

OBRÁZEK : plakat.jpg

Pěšky do Istanbulu

Cestopisná přednáška Viktorky Hlaváčkové z Ústí nad Orlicí o cestě "kolem světa" nalehko, nízkonákladově a s ohledem k životnímu prostředí...

Viktorka nám bude vyprávět o své druhé etapě, kdy šla z banátského Garniku přes hory Srbska, Bulharska, Makedonie, Řecka až do Istanbulu. Těšit se můžete na úžasné fotografie a velmi zajímavé vyprávění.

Neděle 21. ledna 2018 v 17 hodin.

Namibie... divoká, pestrá, hvězdná, přednáška Petra Horálka

Zveme vás na neděli 4. března 2018, kdy v knihovně uvítáme Petra Horálka, astronoma, světově uznávaného astrofotografa a nadšeného popularizátora vědy. Mohli jste ho vidět v pořadech: Toulavá kamera, Hyde Park Civilizace, Všechnopárty Karla Šípa, Magazín Gejzír a dalších.
Petr Horálek putuje za svými astronomickými úkazy a pohledy do nebe po celém světě, jeho snímky několikrát ocenila agentura NASA, v roce 2015 po něm byla pojmenována planetka 6822 Horálek.
Do Jablonného přijede se svojí přednáškou „Namibie... divoká, pestrá, hvězdná".
Po přednášce si budete moci zakoupit jeho publikace.
Neděle 4. března 2018 v 18 hodin.

Družina v knihovně – Hvězdy pražské ZOO

V úterý 9. ledna jsme si povídali o hrochovi Slávkovi. Dozvěděli jsme se například, jak je tlustá hroší kůže (3 cm), co to znamená, když o někom řekneme „ má hroší kůži", a že si hroch produkuje svůj vlastní opalovací krém – kožní maz, který ho chrání před sluncem. Hledali jsme hrocha v naučných knihách a zjistili jsme, že kromě hrocha obojživelného existuje ještě jeho „zmenšenina" hrošík liberijský.

S Krtečkem kolem světa

Prstem po mapě jsme cestovali s dětmi z Předškolního klubu, když jsme ve středu 10. ledna hledali s Krtečkem bylinu Matricaria chamomilla, aby uzdravila Myšku. Podívali jsme se prostřednictvím knížek za zvířátky do Afriky, do Austrálie i na Severní pól. Kdyby měl Krtek po ruce knížku Naše rostliny tak jako my, našel by si český název a nemusel po celém světě shánět heřmánek pravý :-)

Proces zabral 0.0185 sekund času a 0.59MB paměti.